Léto otevřených sklepů v Pavlově

Léto otevřených sklepů v Pavlově

Léto otevřených sklepů v Pavlově pro milovníky vína je ideálním časem, jak si užít zábavu. Poznejte pavlovský kraj s krásnými zelenými kopečky a loukami plnými rozkvetlých květin.

Léto otevřených sklepů v Pavlově

  • Akce se koná 30. dubna 2022 v 11:00 – 18:00 hodin.
  • V Pavlově na ulici Kletnická si návštěvníci zakoupí vstupenku, dostanou skleničku a mapu sklípků. Vstupenka obsahuje ochutnávku ve sklepích a vouchery na koupi vína. V každém sklepě vás čeká 8 vzorků vín, které jsou nachystány k objednávce. Budete moci ochutnat vína z Pálavy a prohlédnout si pavlovské sklepy.
  • Prodej vstupenek je v sobotu od 10:00 do 17:00. Sklepy budou otevřeny od 11:00 do 18:00.
  • Cena akce je 800 Kč. Vstupenka obsahuje poukázky na odběr vín za 500 Kč, ochutnávku vín ve sklepích, degustační sklenička, katalog, tužka a taška.

Pavlov

Pavlov je obec na Jižní Moravě, která je součástí vinařské oblasti. Je zde mnoho hotelů a možností kde přespat. Hotely, penziony, ubytování v soukromí, chaty, turistické ubytovny, kempy a hostince jsou rozmístěny po celém okolí. V obci jsou i restaurace, kavárny a bistra. Ve sklípcích své produkty prodávají místní vinaři.

Archeopark Pavlov je archeologické muzeum, ve kterém jsou 30 000 let staré vykopávky z dob lovců mamutů.

Jsou zde prezentovány nálezy kamenných a kostěných nástrojů, kteří lidé doby mamutů používali. Také umělecké předměty, které jsou rozmístěny v replice hrobky. Byla zde nalezena Věstonická Venuše, která je umístěna v muzeu. Lidé této doby se zabývali výrobou keramiky, tkaní látek nebo broušením kamene.

Zcela unikátní je soubor mamutích kostí, které leží na místě, kde byly nalezeny.

Památková zóna Pavlova obsahuje hřbitov z 18. století s tvarovanou bránou, Náves v barokní architektuře, Vinařské domy v české ulici s lisovnou a sklepem se zdobnými štíty. Dále se můžete jít podívat na Hrad Děvičky.

Pochází z 13. století a stojí na mírném návrší nad vodní plochou. Je to zřícenina, která vypadá velmi romanticky a je často navštěvovaným turistickým cílem.

Ke hradu vede Naučná stezka Děvín, která se táhne loukami a krajem plným skalnatých úbočí. Po cestě jsou zastavení, která popisují rostliny a stromy v lese. Kolem Pavlova a vodní nádrže Nové Mlýny přes Milovický les je mnoho cyklostezek a také pro pěší turistiku. Kraj je velmi krásný a vždy je zde co vidět.

Mikulov

Blízké město Mikulov má mnoho zajímavostí. Nad malebným městečkem se tyčí barokní zámek Mikulov. Stojí na skalnatém kopci, který se nazývá Zámecký vrch. Zámek slouží jak k prohlídkám, tak také k akcím, které se zde konají několikrát do roka. Vinobraní a expozice Regionálního muzea jsou největšími lákadly k návštěvě zámku. Vinobraní se koná také v ulicích města pravidelně každým rokem. Pod zámkem jsou rozsáhlé sklepy, kde se skladují dubové sudy s vínem a to v nich zraje. Některé sklepní chodby navazují také na měšťanské domy. Zajímavá je i Kostelní věž nebo také Zámecký park.

Nejen podzemní prostory pod zámkem nabízejí v létě chladivé osvěžení, ale také místní jeskyně Na Turoldu. Je dlouhá 1650 metrů a složena z mnoha chodeb i skalních dómů, kde jsou nádherné krápníky i jezírka, které vytvářejí zajímavý pohled na podzemí Mikulova.

Jako turistické cíle pro pěší či cyklisty slouží Svatý Kopeček, Kozí hrádek nebo Dietrichsteinská hrobka. Zajímavá je také Horní synagoga v Mikulově nebo Galerie Závodný, kde si můžete prohlédnout umělecké předměty.

Jeďte se také podívat na Coffee museum, Liščí vrch, Degustační salon Pálava a zříceninu hradu Sirotčí hrádek.

Lednicko Valtický areál

Lednicko Valtický areál jsou dva zámky, které stojí nedaleko od sebe. Zámek Lednice je velmi krásná bílá stavba v renesančně novogotickém slohu, která se rozkládá na ploše, kde na ni navazuje krásný park. V něm roste mnoho druhů stromů a rostlin, které zde vysadili dřívější majitelé areálu. Botanicky jsou druhy velmi rozmanité a park je protkán vodními plochami, na nichž lze jezdit na lodičkách.

Prohlídkové trasy zámku obsahují reprezentační prostory, kde najdete také točité schodiště, které je vyřezáváno ze dřeva. Je velmi zdobné a krásné. Soukromé apartmány původních rodů, které tady bydlely, ukrývají různé dobové předměty a také nábytek. Jsou tu také dětské pokoje a Muzeum loutek.

Nádherný je Palmový skleník s botanickou zahradou a rozmanitými druhy krásných květin i tropických rostlin. Naproti zámku přes park je Minaret, na jehož věž se můžete podívat a spatřit tak celý park z výšky.
Valtický zámek je stavba pocházející z období renesance a baroka. Byla vystavěna v 17. století a koná se zde mnoho akcí. Na podzim je pořádáno Vinobraní, potěší vás rovněž Zámecké divadlo, kde se pravidelně hrají hry a také taneční představení.

V Lednicko Valtickém areálu jsou další stavby, které si můžete prohlédnout. Apollonův chrám, Belveder s restaurací, Lovecký zámeček, Maurská vodárna, Dianin chrám a další stavby, které jsou vkusně zakomponovány do krajiny. Mezi zámeckými stavbami jsou fontány a sochy. Klasicistní Hraniční zámeček nebo romantický Janův hrad jsou také zajímavé turistické cíle, kde se můžete projít a podívat na místní architekturu.

V Pavlově a okolí se vám jistě bude líbit. Léto otevřených sklepů a další atrakce poblíž si projedete na kole nebo pěšky. Mezi jednotlivými vesnicemi funguje autobusová doprava. Není nic hezčího, než se projít za slunečného dne mezi řádkami vinic a poté posadit do vychlazeného sklípku, dát si kvalitní víno a místní tradiční jídla.

Další články