Mělnické vinobraní 2021

Mělnické vinobraní 2021

Mělnické vinobraní se v loňském roce bohužel konat z důvodu koronavirových opatření nemohlo, o to víc se však těšíme na to letošní. Proto vám již teď přinášíme základní informace, které budeme postupně doplňovat dle toho, jak je organizátoři budou vypouštět do světa. O dalších moravských a českých vinobraních si můžete přečíst v článku 10 nejznámějších českých a moravských vinobraní.

Základní informace

Název: Mělnické vinobraní 2021

Termín: 17. – 19. 9. 2021

Místo konání: Náměstí Míru 1, 276 01 Mělník


Očekávaná návštěvnost: 30 – 40 000 lidí

Ročník: 82!

Program

Program Mělnického vinobraní bude logicky představen v průběhu roku a bude postupně doplňován. Co je však jistotou je to, že bude vhodný i pro rodiny s dětmi, protože již tradičně zde naleznete například pohádkovou či zámeckou scénu. Nebo pro milovníky hudebních vystoupení a to od moderních, populárních kapel po klasické esa české country scény. Co nesmí chybět je určitě Slavnostní vyzvánění zvonů chrámu sv. Petra a Pavla, historický průvod alegorických vozů nebo slavnostní ohňostroj.

Ohlédnutí za rokem 2019

V okolí Mělnického náměstí Míru bylo rozmístěno 5 základních scén, které navštívilo více než 30 tisíc lidí. Hlavní scéna, Country scéna, Zámecká scéna, Dětská scéna a degustační dvůr postupně hostily takové účinkující jako jsou například Monkey business, Jelen, Lenny, Voxel, Janek Ledecký, PSH, Sto zvířat nebo například Vltava.

Děti si užily mnoho zábavy zejména na dětské pohádkové scéně, kde bylo odehráno spousty zajímavých představení a zároveň atrakcí typu tvořivá dílna. Akce je tedy vhodná jak pro dospělé tak děti a vždy nabízí neopakovatelnou atmosféru.

Pro samotné milovníky je povinností scéna degustačního dvoru, kde každý den probíhaly degustace těch nejvybranějších vín.

Ubytování Mělník

Svým umístěním je Mělník v rámci ubytování naprosto ideální. Naleznete zde možnosti ať už přímo ve městě samotném nebo v nedalekém regionu Kokořínska a akci tak můžete spojit i s příjemnou dovolenou v přírodě. Výhodou je určitě i blízká vzdálenost hlavního města Prahy.Booking.com

Zajímavá místa

Vinobraní je logicky především o víně a kulturních akcích, proč však návštěvu města nespojit i s prohlídkou zajímavých míst.

Zámek Mělník

Nemůžeme začít jinak než zámkem Mělník, který je sídlem historického rodu Knížat z Lobkowicz. A i zde můžete ochutnat výborné zámecké víno, jehož ochutnávku doplňuje krásný pohled na velkolepý soutok Vltavy a Labe. A že se jedná opravdu o historickou památku spojenou právě s vínem dokazuje i to, že původní zámek jménem Pšov byl postaven na vinohradu tyčícím se nad zmiňovaným soutokem.

Za svou historii se zde vystřídala řada významných českých rodů a osobností. Pokud zůstaneme u vína, tak to byl Karel IV., který Mělník vyhlásil za královské věnné město a zasloužil se o rozvoj vinařství v tomto regionu a to zejména tím, že nechal dovézt vinnou révu z Burgundska.

Kostel svatého Petra a Pavla

Římskokatolický kostel se nachází v sousedství zmiňovaného Mělnického zámku. Jedná se o jeden z nejstarších kostelů v Čechách. Dominantou kostela je jistě 60 metrů vysoká věž, která je čtvercovitého půdorysu s barokní zakončením. Zároveň jde o jeden z nejlepších orientačních bodů města.

Mělnické podzemí

Historické podzemí je určitě zajímavým místem, které lze v Mělníku navštívit. Součástí je i nejširší studna v ČR, ke které je možné se dostat 150 metrů dlouhou podzemní chodbou. Jak to tak již bývá, vchod do podzemí města byl téměř z každého domu v historické části. Zmiňovaná studna je hluboká 54 metrů a její průměr je 4,54 metru.

Další články