Otevřené sklepy 2020

Otevřené sklepy 2020

POZOR – TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH AKCÍ SE MOHOU LIŠIT Z DŮVODU VLÁDNÍCH OMEZENÍ (situace je nepřehledná a stále se vyvíjí, proto je vždy lepší ověřit na oficiálních stránkách akce)

Protože vidíme, že spousty z našich čtenářů přichází na konkrétní (i menší) příspěvky o otevřených sklepech, rozhodli jsme se, že zpracujeme souhrnný článek, ve kterém rozdělíme jednotlivé vybrané akce do regionů. Ze seznamů je možné se prokliknout do jednotlivých akcí a získat více základních informací.

Nejprve si ale pojďme říct, co si můžete pod pojmem otevřené sklepy představit. Jedná se o místní akce, které jsou většinou jednodenní, v rámci kterých v dané vesnici otevírají brány do svých sklepů místní vinaři pod záštitou místního svazu vinařů. Za akci se platí vstupné, v rámci kterého ve většině případů obdržíte kupony na nákup lahví, skleničku na degustaci, taštičku na skleničku, propisku, mapu a základem je samotný vstup do otevřených sklepů, kde můžete libovolně degustovat místní vzorky přímo od vinařů. V rámci celodenní akce tak spojíte příjemnou procházku malebnou moravskou vesnicí, s návštěvou lokálních vinařů a ochutnávkou jejich produkce – víno, paštiky, škvarkovky atp. Často vám k tomu bude hrát cimbálovka a nezřídka kdy jsou akce zakončeny večerním posezením s živou muzikou, kde můžete nejen se svými přáteli probrat celodenní zážitky, ale dále si i pochutnávat na vínech, které jste přes den ochutnávali.

Zlínský kraj

Okres Uherské hradiště

Okres Kroměříž

Jihomoravský kraj

Okres Břeclav

Okres Hodonín

Okres Znojmo

Okres Brno-venkov

Ústecký kraj

Okres Litoměřice

Další články