Rozhovor: Vinařství Neckařovi

Rozhovor: Vinařství Neckařovi

Jelikož toho o Vašem vinařství nejde zatím tolik dohledat, můžete jej prosím čtenářům představit?

Představujeme Vám začínající malé rodinné vinařství Neckařovi, které bylo založeno roku 2017. Do tohoto roku jsme tvořili víno jen pro vlastní potřebu a pro blízké. Vinařství se nachází na okraji malebné obce Vlkoš u Kyjova. Vinaření je našim rodinným koníčkem, a proto přistupujeme ke každé šarži individuálně s pokorou a láskou. Převážnou část naší produkce tvoří bílá „freshová“ ovocitá vína se zbytkovým cukrem a šťavnatou kyselinkou.

Jak se zrodila myšlenka na založení vlastního vinařství?

Od malička jsme byli k vinaření vedení od našich rodin, a tak jsme si řekli proč to nezkusit na vlastní pěst.

Jak velká je vaše vinice a používáte výhradně vaše hrozny?

Vlastní vinice zatím neobhospodařujeme, ale hrozny vykupujeme od smluvních dodavatelů z oblasti Moravy. Díky tomu máme více času na zpracování samotného vína. Vinařství je pouze naše hobby, Peťka je na mateřské a Tom chodí do zaměstnání, takže vinohrady bychom už neměli šanci zvládat.

Jedná se sice o náročnou, ale krásnou práci. Jaké si stanovujete cíle?

Spojovat lidi a dělat svět krásnější, o tom přece víno je.

Když by vás naši čtenáři chtěli navštívit (až to bude možné), kde vás mohou nalézt a na co se mohou těšit?

Připravujeme pro Vás degustační sklípek v blízké lokalitě Moravského Toskánska. Na co se mohou těšit ? No přeci na skvělá vína plná lásky a nezapomenutelné zážitky s námi.

Co byste vypíchli v okolí tak, aby případně mohl návštěvník nejen ochutnat výborná vína, ale i poznat něco nového, zajímavého?

Celá jižní Morava je plná krásných míst k poznávání, ale nedaleko od našeho sklípku je nová rozhledna s krásným výhledem na Moravské Toskánsko, ke které vede vinařská cyklostezka. V nedaleké obci Milotice se nachází zámek s nádhernou zahradou.

Na jaké odrůdy se zaměřujete a jsou nějaké specialitky, které byste chtěli do budoucna zkusit?

Za zkoušku určitě stojí Hibernal, ale všem vínům dáváme maximální péči, nicméně snažíme se mít široké spektrum odrůd, aby si každý zákazník našel to své, od suchého Veltlínu až po sladký Děvín.

Co vás na práci s vínem baví nejvíce?

Výroba – protože nikdy člověk neví, jaká dobrota z toho vznikne.
Prodej – protože nikdy nevíme s jakýma super lidmi se seznámíme.
Ale hlavně to, že ho děláme společně a s láskou

Z fotek na sociálních sítích je patrné, že se do prací zapojuje i nejmladší člen rodiny. Jak ho to baví a roste z něj pokračovatel započaté rodinné tradice?

S veškerou prací se nám snaží pomáhat, i když ne vždy to má kladný výsledek 🙂 🙂 ale bez něj bychom se do toho ani nepustili, takže doufáme, že jednou otěže převezme.

Na jeho počest jsme pojmenovali jedno z našich vín Nikolas a jeho příběh si přijeďte poslechnout do našeho sklípku…

Kde mohou lidé případně ochutnat vaše vína?

Naše vína ochutnáte pouze tam, kde jsme my. Nenajdete nás v žádné vinotéce ani řetězcích. Tím se snažíme udržet si svoji určitou osobitost a originalitu našich vín, protože každá láhev, kterou ochutnáte nebo si zakoupíte jde z našich rukou. Buď v našem sklípku nebo na něktých z festivalů.

Budeme se na Vás těšit u našich vín.

Další články