Ty nejlepší výlety na kole v okolí Velkých Pavlovic. a co případně dělat s malými dětmi?

Ty nejlepší výlety na kole v okolí Velkých Pavlovic. a co případně dělat s malými dětmi?

Velké Pavlovice jsou vinohradnickou oblastí, která láká nejen milovníky vína, ale také milovníky přírody a cykloturistiky. Tato oblast nabízí řadu tras pro výlety na kole, s nádhernými výhledy na krajinu plnou vinic a historických památek. Navíc, pokud máte malé děti, nezoufejte! Oblast Velkých Pavlovic nabízí spoustu aktivit i pro ty nejmenší.

Výlety na kole v okolí Velkých Pavlovic

Čeká vás několik možností, jak si užít jízdu na kole v okolí Velkých Pavlovic. Příroda tady nabízí nádherné scenérie, ať už pojedete kudykoli. Můžete se těšit na pestré panoramata vinic, ovocných sadů, malebných vesniček i historických měst. Každá trasa má svůj jedinečný charakter a nabízí různé možnosti, jak si cestu zpestřit. Ať už jste začátečník nebo zdatný cyklista, najdete tu trasu přesně pro sebe.

Vybavte se dostatečnou vodou, malým občerstvením a vyražte na cestu. A nezapomeňte, že nejdůležitější je cesta, ne cíl. Takže si cestu užívejte, zastavujte se, kde se vám bude líbit, a nechte se unést kouzlem jižní Moravy.

Trasa 1: Velké Pavlovice – Němčičky – Velké Pavlovice

Tato trasa je ideální pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. Má délku cca 10 km a většinu trasy tvoří asfaltové a polní cesty. Cestou můžete obdivovat panoramata vinic a zastavit se v některé z místních vinných sklípků.

Tato trasa vás provede srdcem vinohradnické oblasti Velkých Pavlovic. Po cestě se můžete zastavit v Němčičkách, kde můžete navštívit místní vinné sklepy nebo se pokochat výhledem na vinice z vyhlídky Na Kopečku. Při návratu do Velkých Pavlovic nezapomeňte navštívit místní vinařství a ochutnat místní vína.

Přesnější trasa

Trasa 2: Velké Pavlovice – Hustopeče – Velké Pavlovice

Pokud hledáte náročnější trasu, tato 12 km dlouhá trasa je pro vás.

Trasa vede přes hustopečské vinice a ovocné sady, kde v letních měsících můžete ochutnat čerstvé ovoce přímo ze stromu.

Přesnější trasa

Trasa 3: Velké Pavlovice – Mikulov – Velké Pavlovice

Pro zdatné cyklisty doporučujeme tuto trasu, která je dlouhá cca 40 km. Cestou se můžete zastavit v Mikulově a navštívit tamní zámek nebo se pokochat výhledem z Kozího hradu.

Trasa vede přes vinohrady a pole, s panoramatickými výhledy na Pálavské vrchy a Lednicko-Valtický areál. V Mikulově můžete navštívit historický zámek, prohlédnout si místní synagogu nebo se vydat na procházku po historickém centru města. Z vrchu Svatý kopeček, kde se nachází Kozí hrádek, se vám naskytne nádherný výhled na město a okolní krajinu. Na cestě zpět do Velkých Pavlovic se můžete zastavit v některém z místních vinných sklepů a ochutnat místní vína.

Přesnější trasa

Co dělat s malými dětmi?

Pokud cestujete s malými dětmi, Velké Pavlovice nabízejí mnoho možností, jak strávit příjemný den. Pro procházky s kočárkem je ideální okolí vinic, kde se nachází mnoho rovných a asfaltových cest.

Pokud dáváte přednost nosítku před kočárkem, můžete se podívat na článek o nosítku pro děti, kde se dozvíte vše, co byste měli vědět. Nosítko může být praktické pro procházky v přírodě, kde může být terén pro kočárek náročnější.

Pro vaši pohodlí, nezapomeňte na potřebné doplňky do kočárku, které mohou zpříjemnit výlety s dětmi.

Navštivte Archeopark Pavlov

Pavlov je malá obec nacházející se v blízkosti Velkých Pavlovic, která je známá svým velice známým archeo parkem. Toto muzeum je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře této oblasti. Expozice muzea jsou zaměřeny na archeologii, historii a lidovou kulturu regionu.

V muzeu můžete spatřit řadu fascinujících exponátů, včetně nástrojů a předmětů denní potřeby, které byly používány místními obyvateli v průběhu staletí.

Projížďka na koni

Pokud vaše děti milují zvířata, projížďka na koni bude pro ně nezapomenutelným zážitkem. V okolí Velkých Pavlovic najdete několik koníren, které nabízí projížďky pro děti.

Pokud plánujete svůj výlet do Velkých Pavlovic, nezapomeňte se podívat na ubytování a včas si rezervovat svůj ideální pobyt. Ať už se rozhodnete pro výlet na kole nebo pro aktivní den s dětmi, Velké Pavlovice vám nabídnou mnoho možností, jak si užít svůj volný čas.

 

Zdroje informací:

MegaUbytko.cz, Promrňousky.cz, Kocarkem.cz, Vinomapa.cz, Mistopisy.cz

Další články