Vinařská akce Z kopca do kopca (Vrbice)

Vinařská akce Z kopca do kopca (Vrbice)

Vinařská akce Z kopca do kopca konající se v malebném městečku Vrbice. Degustace a ochutnávky ve vinných sklepech, vypadající jako z pohádky, jsou příjemným zážitkem, který si rádi zopakujete.

Z kopca do kopca

 • Akce se koná 14. 5. – 15. 5. 2022 ve městě Vrbice.
 • Začíná v 10:00 hodin.
 • Bude se ochutnávat víno ve vinných sklepech a v neděli je možné si vína také zakoupit od 12:00 hodin.
 • Bude otevřeno 18 sklepů, kapacita akce je 1200 účastníků a vstupenka stojí 1450 Kč.
 • V ceně vstupenky je identifikační náramek na ruku, který platí ve všech sklepech. Doprava z okolních obcí, které jsou připojeny na vlaky a autobusy z hromadné dopravy. Autobus jede z Bořetic, Velkých Pavlovic, Němčiček a Kobylí. Dostanete skleničku na degustaci vín. Katalog s mapkou. Kupony na odběr vína v hodnotě 800 Kč. Večerní posezení při cimbálové muzice Mládí.

Program

Sobota 14. 5. 2022

 • 9:00 zahájení prodeje vstupenek, a také výdej na předplacené vouchery
 • 10:00 otevření vinných sklepů, pro ochutnávku vín
 • 12:00 – 18:00 doprovodný program
 • 19:00 uzavření vinných sklípků
 • 19:00 večer s cimbálovou muzikou Mládí
 • 24:00 konec programu

Neděle 15. 5. 2022

 • 9:00 – 12:00 otevřené sklepy pro odběr vín

Obec Vrbice

Vinařská obec Vrbice se nachází ve středu Modrých Hor v regionu Hustopečsko a je nejvýše položenou obcí, která je v okrese Břeclav. Je zde bohatá historie v pěstování vína a sklepní lokalita se nazývá Stráž s kostelem svatého Jiljí. Sklípky, které jsou vykopány v pískovcové skále, mají sedm pater a nacházejí se v kopci Stráž.

Okolní příroda je velmi krásná a v létě se na svazích kopce i okolí pěstuje kvalitní vinná réva, jejíž pole se střídají s loukami plných květin. Je tady krásně po celý rok.

V květnu se koná akce Z kopca do kopca, kde probíhá degustace v místních sklepích. Návštěvníci mohou vyzkoušet místní vína, která díky slunečným stráním mají velkou kvalitu. Obec v průběhu roku pořádá další akce jako Hudební festival, Vernisáž fotografií a obrazů, které mapují místní přírodu a živočichy v ní žijící.

Modré Hory

Modré Hory se nacházejí na Jižní Moravě. Je to vinařská oblast, kde se pěstovalo víno na svazích ve zvlněné krajině s nemnoha vyvýšeninami. Tento kraj je skvělý pro pěší túry nebo také cyklistické výlety. Několik vesniček roztroušených mezi poli s vinicemi má bohaté tradice, jak v pěstování tohoto lahodného moku, tak také v lidových řemeslech.

V průběhu roku se zde koná několik slavností, které můžete navštívit. Ochutnáte na nich skvělé víno, které je i ke koupení, spatříte obyvatele v místních krojích a užijete si zábavu s lidovou cimbálovou muzikou. Modré Hory jsou krajem dobrého jídla a dobrého pití.

Kraj se nazývá Modré hory díky svahům, kde se pěstují modré odrůdy hroznového vína. Obce spadající pod Modré hory jsou Vrbice, Kobylí, Bořetice, Němčičky a Velké Pavlovice. Jsou známy také turistickými cíli, které můžete navštívit při toulkách tímto krásným krajem.

Rozhledny

Na kopcích Modrých hor jsou na vyvýšeninách rozhledny, kde se můžete podívat do dalekého kraje, kterým se táhnou vinice. Malebné okolí je možno si prohlédnout z Rozhledny Slunečná, Kraví hora v Bořeticích a Rozhledna Kobylí vrch. Jsou to stavby postavené ze dřeva, tak aby ladily s krajinou. Při dobré viditelnosti lze také zahlédnout Rakouské Alpy.

Velké Pavlovice

Velké Pavlovice jsou vesnička, kde vládne víno a meruňky. Vinice se střídají s meruňkovými sady a vytváří nádhernou krajinu. Místní vinné sklípky pocházejí již z roku 1252. Jsou zde historické vinné sklípky a lisovny, kde se lisují vinné hrozny.

Koná se tu během roku několik akcí, ve kterých nemůže chybět víno. V kraji je několik půjčoven kol a můžete si projet zajímavé cyklotrasy. Za řezbářskými sochami, po rozhlednách, vinných sklípcích nebo za vesnickými kostelíky.

Velmi zajímavý a veselý vyvedený v pestrých barvách je hotel Kraví hora. Potěší vás wellness, klasická kuchyně a také sklípek.

Věstonická nádrž

Věstonická nádrž je přehrada na řece Dyji. Je součástí vodního díla Nové Mlýny a byla vybudována v letech 1975 – 1988. Je přírodní rezervací a žije zde mnoho druhů vodního ptactva. Okolní nádrže slouží také k rekreaci a provozování vodních sportů. Jestliže se chcete svlažit v letním vedru, je Věstonická nádrž to pravé místo k navštívení.

Poblíž nádrže jsou Dolní Věstonice, městečko, kde se nacházelo osídlení již od pravěku. Pochází odsud pravěká soška Věstonická Venuše.

Klobouky u Brna

Po cyklostezkách se dostanete také do vesnice Klobouky u Brna. Zde najdete také několik zajímavostí. Jistě se vám bude líbit Bylinkový ráj v Čejkovicích, kde se pořádají zážitkové exkurze, které obsahují Bylinkovou zahradu sv. Hildegardy, Vyhlídku na výsluní, výrobna firmy Sonnentor, kde vznikají bio čaje a bio koření. Odpočinout si můžete v čajovém salonu a kavárně Čas na čaj.

Papouščí zoologická zahrada je jediná v Evropě a je v obci Bošovice. Nacházejí se v ní pestrobarevní papoušci z Ameriky, Afriky a Austrálie.

Hodonín

Nejbližším velkým městem je Hodonín. Je to místo naplněné historií a zajímavými památkami. Galerie výtvarného umění nabízí pohled na tvorbu umělců z 20. a 21. století, kteří pocházejí z blízkého Slovenska a Rakouska.
Masarykovo muzeum v Hodoníně, Muzeum naftového dobývání a ekologie a Zámek Hodonín jsou význačnými stavbami v obci. Barokní zámek je z poloviny 17. století. Ve městě se koná mnoho akcí, které jsou také spjaty s výrobou a konzumací vína.

Kraj kolem Vrbice je krásný a plný romantických vesniček s vinnými sklípky, kde se můžete občerstvit a užít si zábavu. Nejlepší je vyjet si na cyklovýlet a objevovat místní krásy a panoramatické výhledy do krajiny.

Další články